Fucsia
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Fucsia

Fucsia, Fuchsia, fuxia pentru toti iubitorii.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 salut

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
valentyna




Mesaje : 6
Data de înscriere : 15/06/2008

salut Empty
MesajSubiect: salut   salut EmptyDum Iun 15, 2008 11:53 pm

salutare tuturor.nu prea sunt in apele mele caci am vrut sa curat o fuchsia de paduchi si se pare ca i-am ars frunzele si florile.sunt tare suparata.am cumparat-o dimineata din piata si cand am ajuns acasa am vazut-o si ca sa nu se duca si la celelelte plante m-am gandit sa o deratizez dar se pare ca nu mi-a reusit.oare v-a muri.nici nu vreau sa ma gandesc ca se va intampla ceva rau cu floarea mea.nu va suparati dar ma jaluiesc si eu la cine ma intelege.sotul a zis ca imi voi cumpara alta,dar sunt sigura ca n-am sa mai gasesc ca asta.mi-a intrat la suflet.e mov cu fusta rosie.nu stiu ce sa-i mai fac sa nu o pierd.daca stiti ceva AJUTATI-MA udat
Sus In jos
Fleur




Mesaje : 8
Data de înscriere : 06/06/2008

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut EmptyJoi Iun 19, 2008 6:54 am

Daca nu i-ai afectat radacina isi revine. I-au cazut numai frunzele din cauza solutiei cu care ai stropit-o. Cu ce i-ai dat?
O sa dea lastari noi. Ai grija ca fucsii atrag ca um magnet musculitele. Pulverizeaz-o zilnic cu apa. Nu dispera ca nu sunt asa sensibile.
Sus In jos
valentyna




Mesaje : 6
Data de înscriere : 15/06/2008

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut EmptyJoi Iun 19, 2008 8:26 pm

Fleur a scris:
Daca nu i-ai afectat radacina isi revine. I-au cazut numai frunzele din cauza solutiei cu care ai stropit-o. Cu ce i-ai dat?
O sa dea lastari noi. Ai grija ca fucsii atrag ca um magnet musculitele. Pulverizeaz-o zilnic cu apa. Nu dispera ca nu sunt asa sensibile.
multumesc de sfat.am dat-o cu solutie de decis,cred,mi-a dat o colega.sper sa-si revina.mi-e asa de draga.a doua zi am mers la sera de flori sa-mi cumpar alta dar a spus ca nu au avut asa ceva,sa mai incerc. sunny
Sus In jos
valentyna




Mesaje : 6
Data de înscriere : 15/06/2008

salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut EmptyVin Iun 27, 2008 6:04 pm

valentyna a scris:
Fleur a scris:
Daca nu i-ai afectat radacina isi revine. I-au cazut numai frunzele din cauza solutiei cu care ai stropit-o. Cu ce i-ai dat?
O sa dea lastari noi. Ai grija ca fucsii atrag ca um magnet musculitele. Pulverizeaz-o zilnic cu apa. Nu dispera ca nu sunt asa sensibile.
multumesc de sfat.am dat-o cu solutie de decis,cred,mi-a dat o colega.sper sa-si revina.mi-e asa de draga.a doua zi am mers la sera de flori sa-mi cumpar alta dar a spus ca nu au avut asa ceva,sa mai incerc. sunny
sunt suparata caci fucsia pe care am tratat-o s-a uscat.nu cred ca se mai poate face ceva,dar sunt bucuroasa ca azi mi-am luat o alta ,roz cu mov -dubla.pe asta am varificat-o sa nu aiba paduchi.
Sus In jos
nico.agat

nico.agat


Mesaje : 2
Data de înscriere : 10/01/2009
Varsta : 53
Localizare : CALARASI

salut Empty
MesajSubiect: flori   salut EmptySam Ian 10, 2009 11:42 pm

Asa a avut si a mea niste paduchi ,am incercat cu spirt,sapun ,tutun, Mospilan si am taiat-o cam de la 10cm de la radacina si am dus-o la beci .Asta era in noiembrie nici nu mai m-am uitat la ea. No nu o mai vreau cu paduchi
Sus In jos
Continut sponsorizat





salut Empty
MesajSubiect: Re: salut   salut Empty

Sus In jos
 
salut
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Fucsia :: Distractie :: Nelipsita cafeluta :)-
Mergi direct la: